You are using an older browser version. Please use a supported version for the best MSN experience.

Who has the mayoral chains?

NZ Newswire logoNZ Newswire 8/10/2016

WHO'S MAYOR WHERE AFTER PRELIMINARY RESULTS:

Far North District Council - John Carter

Whangarei District Council - Sheryl Mai

Kaipara District Council- Greg Gent

Auckland Council- Phil Goff

Thames-Coromandel District Council - Sandra Goudie

Hauraki District Council - John Tregidga

Waikato District Council - Allan Sanson

Matamata-Piako District Council - Jan Barnes

Hamilton City Council- Andrew King

Waipa District Council - Jim Mylchreest

Otorohanga District Council - Max Baxter

South Waikato District Council- Jenny Shattock

Waitomo District Council - Brian Hanna

Taupo District Council - David Trewavas

Western Bay of Plenty District Council- Garry Webber

Tauranga City Council- Greg Brownless

Rotorua District Council - Steve Chadwick

Whakatane District Council - Tony Bonne

Kawerau District Council - Malcolm Campbell

Opotiki District Council - John Forbes

Gisborne District Council - Meng Foon

Wairoa District Council - Craig Little

Hastings District Council - Lawrence Yule

Napier City Council - Bill Dalton

Central Hawke's Bay District Council- Alex Walker

New Plymouth District Council - Neil Holdom

Stratford District Council - Neil Volzke

South Taranaki District Council - Ross Dunlop

Ruapehu District Council - Don Cameron

Whanganui District Council - Hamish McDouall

Rangitikei District Council - Andy Watson

Manawatu District Council- Helen Worboys

Palmerston North City Council- Grant Smith

Tararua District Council - Tracey Collis

Horowhenua District Council- Michael Feyen

Kapiti Coast District Council- K Gurunathan

Porirua City Council- Mike Tana

Upper Hutt City Council - Wayne Guppy

Hutt City Council - Ray Wallace

Wellington City Council- Justin Lester

Masterton District Council - Lyn Patterson

Carterton District Council- John Booth

South Wairarapa District Council- Viv Napier

Tasman District Council - Richard Kempthorne

Nelson City Council - Rachel Reese

Marlborough District Council- John Leggett

Kaikoura District Council - Winston Gray

Buller District Council - Garry Howard

Grey District Council - Tony Kokshoorn

Westland District Council- Bruce Smith

Hurunui District Council - Winton Dalley

Waimakariri District Council - David Ayers

Christchurch City Council - Lianne Dalziel

Selwyn District Council- Sam Broughton

Ashburton District Council- Donna Favel

Timaru District CouncilDamon Odey

Mackenzie District Council- Graham Smith

Waimate District Council - Craig Rowley

Chatham Islands Council - Alfred Preece

Waitaki District Council - Gary Kircher

Central Otago District Council- Tim Cadogan

Queenstown-Lakes District Council- Jim Boult

Dunedin City Council - Dave Cull

Clutha District Council - Bryan Cadogan

Southland District Council - Gary Tong

Gore District Council - Tracy Hicks

Invercargill City Council - Tim Shadbolt

*Official results due October 13

image beaconimage beaconimage beacon