You are using an older browser version. Please use a supported version for the best MSN experience.

Buy This, Not That: Paper Towels

If you really want to save money, become a more intentional shopper. Let’s assume you buy paper towels for the bargain price of $1 per roll. If you use two rolls a week — not unrealistic — you’ll spend $110 a year on something that’s just thrown away.

More From Money Talks News

More From Money Talks News

image beaconimage beaconimage beacon