You are using an older browser version. Please use a supported version for the best MSN experience.

Where are Oklahoma high school athletes going to play in college? Here's the 2022 college signing list

The Oklahoman logo The Oklahoman 2/12/2022 Cameron Jourdan, Oklahoman
UP NEXT
UP NEXT

Know of a player who signed a letter of intent but isn't on this list? Email the athlete's name, sport, high school and college to Cameron Jourdan at cjourdan@oklahoman.com. Here is The Oklahoman's 2022 college signing list:

More: National Signing Day: Bethany's Jocelyn Malaska continues journey from Haiti to Utah.

Baseball

Cole Abbott, Bixby (Cowley)

Kaiden Ashton, Sapulpa (NEO)

Cody Banks, Broken Arrow (NOC-Enid)

Hayden Billingsly, Broken Arrow (NOC-Enid)

Hudson Birch, Tulsa Union (Carl Albert)

Braelyn Blasengame, Stuart (EOSC)

Spencer Boles, Choctaw (OU)

Connor Burch, Sapulpa (Ft. Scott)

Jake Burney, Edmond North (Univ. of Dallas)

Zach Burnes, Owasso (Carl Albert)

Ty Chaddrick, Tuttle (EOSC)

Parker Coyle, Edmond Memorial (Arkansas)

Andrew Davidson, Edmond Memorial (Southwestern Christian)

Gabe Davis, Choctaw (OSU)

Cole Deason, Owasso (Carl Albert)

Gage Dollins, McAlester (Seminole St.)

Cameron Dye, Star Spencer (MANU)

Cameron Ebert, Deer Creek (NOC-Enid)

Kenney Fabian, Choctaw (Murray St. College)

Brody Finlay, Norman North (NOC)

Jarrett Flaggert, Choctaw (EOSC)

Bennett Flanary, Owasso (NEO)

Jarod Fugate, Norman North (Hesston)

Dempsey Gillman, Metro Christian (Wichita St.)

Jaxon Gless, Blanchard (OU)

Christian Griek, Edmond North (Pratt CC)

Caden Hinther, Mustang (Amarillo)

Jack Hodge, Bethany (NOC)

Jackson Holland, Carl Albert (Cameron)

Jackson Holliday, Stillwater (OSU)

Josh Holt, Tulsa Holland Hall (Washington St. Louis)

Henry Hutchens, Stillwater (Seminole St.)

Jack James, Jenks (EOSC)

Jaden Johannesen, Owasso (Hesston)

Noah Kang, Edmond Memorial (OU)

Will Kates, Newcastle (NWOSU)

John Keim, Sand Springs (EOSC)

Canyon Keller, Tulsa Union (NSU)

Duncan Key, Deer Creek (NEO)

Elijah Laus, Edmond North (NOC-Tonkawa)

Taylon Laxson, Westmoore (Seminole St.)

Landon Lee, Bixby (William Jewel)

Barrick Leu, Bixby (Seminole St.)

Miles Lock, Deer Creek (NOC-Enid)

Kyle Mantooth, Mustang (NOC-Enid)

Bryson Martin, McAlester (Cowley)

Brett McComas, Deer Creek (Cowley)

Jadyn McNealy, Tulsa Union (Cowley)

Phoenix Meza, Choctaw (OSU)

Kale Miller, Blanchard (Cowley)

Gavin Moore, Davis (ECU)

Brennan Morgan, Marlow (OU)

Jake Morrow, Owasso (NEO)

Gabe Murrell, Edmond North (OU)

Garrett Ninness, Newcastle (NOC-Enid)

Hunter Nunn, Southmoore (UCO)

Tyler Offel, Heritage Hall (Hendrix)

Garrett Payne, Mustang (Amarillo)

Brett Pense, Deer Creek (UCO)

Preston Petty, Tulsa Union (NSU)

Brennan Phillips, Owasso (OSU)

Caden Powell, Clinton (OU)

Logan Rains, Sapulpa (Ft. Scott)

Colt Randall, Canute (Seminole St.)

Cole Riggs, Piedmont (Kan. Wesleyan)

Ethan Robinson, Tulsa Washington (MACU)

Nathan Rodgers, Choctaw (Carl Albert)

Ethan Rone, Choctaw (Murray St. College)

David Saldon, Edmond North (Central Christian)

Solomon Skalnik, Owasso (EOSC)

Jesse Slimp, Tulsa Washington (NOC-Tonkawa)

Alex Spencer, Broken Arrow (Kan. Wesleyan)

Korben Sponsler, Jenks (Bacone)

Luke Stout, Carl Albert (Hillsborough CC)

Jesse Tisdell, Choctaw (Johnson Co.)

Owen Tracy, Edmond Memorial (NOC-Enid)

Devyn Trujillo, Tulsa Kelley (Friends)

Hudson Vaughn, Bixby (Harding)

Rome Ward, Moore (OK Wesleyan)

Dalton Williams, Canute (Seminole St.)

Kaden Wright, Bixby (Seminole St.)

Chase Yarger, Southmoore (UCO)

Boys basketball

Adante’ Holiman, McAlester (UTRGV)

Ty Lippoldt, Tuttle (OBU)

JV Seat, Edmond Memorial (Abilene Christian)

Michal Wooldridge, Bethany (SEOSU)

Girls basketball

Ashlyn Evans-Thompson, El Reno (ECU)

Summer Ferguson, Bridge Creek (Southwestern Christian)

Shiloh Fletcher, Howe (OC)

Reagan Fox, Blanchard (Abilene Christian)

Ryan Franklin, Edmond North (UCO)

Carley Gasaway, Choctaw (SNU)

Smalls Goudeau, Tahlequah (UT-Arlington)

Ava Greer, Tulsa Holland Hall (UCO)

Devynn Harris, Amber-Pocasset (USAO)

Tatum Havens, Tahlequah (ECU)

Karley Johnson, Mustang (Arkansas)

Taleyah Jones, Broken Arrow (UT-Arlington)

Jayden Mason, Stillwater (Southwestern Christian)+

Modesti McConnell, Casady (Georgetown)

Toni Papahronis, Edmond North (Navy)

Mikayla Parks, Norman (Kansas St.)

Hadley Periman, Tuttle (Tulsa)

Myka Perry, Norman (Florida)

TK Pitts, Tulsa Union (SMU)

Talia Pogi, Mustang (SWOSU)

Ayza Poole, Carl Albert (Seminole St.)

Lauryn Scalice, Bethany (SEOSU)

Aunisty Smith, Tulsa Washington (UMKC)

Hannah Smith, Choctaw (OBU)

Maggie Sockey, Crowder (ORU)

Stevie Stinchcomb, McAlester (Emporia St.)

Jayden Weiberg, Madill (ECU)

Jaylee Willis, Latta (USAO)=

Boys cross country/track and field

Lucas Cisneros, Deer Creek (Fort Hays St.)

Blake Feron, Broken Arrow (Rogers St.)

Andrew Waller, Mustang (Fort Hays St.)

Girls cross country/track and field

Cayden Brickman, Stillwater (OSU)

Emily Coffee, Jenks (OBU)

Cayden Dawson, Bixby (OSU)

Kyra Heald, Broken Arrow (Pitt. State)

Payton Hinkle, Broken Arrow (OSU)

Shelby Kihega, Jenks (Mo. Southern)

Phoebe Lewis, Yukon (SNU)

Tarryn Lowry, Jenks (OU)

Avery Mazzei, Jenks (ORU)

Deborah Mazzei, Jenks (ORU)

Rachel Neaves, Deer Creek (OSU)

Jessica Odum, Durant (SEOSU)

Isabel Sanchez, Madill (SWOSU)

Sophie Simmons, Jenks (Kansas St.)

Avery Stanley, Yukon (Arkansas Tech)

Joslyn Stumblingbear, Madill (William Woods)

Madi Surber, Tuttle (OSU)

Equestrian

Tatum Keller, Yukon (TCU)

June Roberson, Byers (OSU)

Field hockey

Harper Siemens, Tulsa Holland Hall (Trinity College)

Fishing

River Eubanks, Plainview (Montevello)

Football

Andrew Arnold, Antlers (Friends)

Jalen Allen, Putnam North (KS Wesleyan)

Cayson Badley, Ponca City (NSU)

Garrett Bailey, Antlers (McPherson)

Rovaughn Banks, Tulsa Union (Abilene Christian)

Killian Barnes, McAlester (OBU)

Gabe Barres, Blanchard (OBU)

Makhai Belt, Tulsa Union (UCO)

Santos Benitez, Empire (NEO)

Will Bergner, Marlow (NSU)

Ethan Bilgrien, Jenks (Tulsa)*

Camden Billy, Thomas (UCO)

Buddy Bizzell, Carl Albert (OBU)

Trent Boatright, McAlester (Evangel)

Maliek Bogard, Beggs (Eastern Michigan)

Ridge Brewington, Bartlesville (Air Force)

Trinity Bright, Pocola (Lyon)

Tye Brinsfield, Cache (SNU)

Cameron Broadus, Mustang (Langston)

A.J. Brown, Jenks (OSU)*

CJ Brown, Beggs (OSU)

Damorrion Brown, Carl Albert (OBU)

DeSean Brown, Choctaw (OSU)

Gabe Brown, Sand Springs (NSU)

Gabe Brown, Stillwater (OSU)

Logan Brown, Carl Albert (Langston)

Max Brown, Tulsa Lincoln Christian (Florida)

Brayden Burke, Stillwater (OSU)*

Christian Burke, Bixby (Southwestern College)

Johnny Burton, Eufaula (Langston)

Zane Cambio, Mustang (Tabor)

NuNu Campbell, Holland Hall (Tulsa)

Camdyn Cardwell, Piedmont (NEO)

Brennan Carter, Tecumseh (UCO)

Tre Carter, Tulsa Holland Hall (Fort Hays St.)

Triton Chandler, Victory Christian (Drake)

Jake Clifton, Owasso (Kansas St.)

Elijah Clouse, Pocola (NSU)

Justus Conway, Newcastle (NEO)

Tristan Cottingim, Collinsville (OBU)

Anthony Cox, Southwest Covenant (SNU)

TJ Cowan, Tulsa Union (UCO)

Carson Creach, Yukon (SWOSU)

Juwan Dancy, Midwest City (NSU)

Brayden Darrell, Bixby (Lindenwood)

Dmarkuz Denson, Putnam City (NEO)

Khelil Deere, Eufaula (NEO)

Kaden Delatorre, Balko-Forgan (NWOSU)

Michael Devereaux, El Reno (NEO)

Jordan Drew, Tulsa Booker T. Washington (Utah St.)

Ty Dodd, Eufaula (ECU)

Andre Dollar, Mustang (Washington St.)

Grant Donnellon, Putnam North (KS Wesleyan)

Kane Donovan, John Marshall (SEOSU)

Davis Dotson, Berryhill (OSU)

Kyron Downing, Vinita (SEMO)

Asher Earl, Millwood (SNU)

Blake Eastwood, Lawton (SNU)

Chase Edwards, Stillwater (NSU)

Shamaur Edwards, Midwest City (Langston)

Teshane Edwards, Putnam North (KS Wesleyan)

Bryson Ellisor, Kingston (ECU)

Ethan Evington, Newcastle (NEO)

Chase Faber, McAlester (UCO)

Gage Farha, Yukon (SEOSU)

Kameron Farris, Little Axe (Univ. of Saint Mary)

Dontierre Fisher, Checotah (Ohio)

Jadahian Floyd-Wright, Broken Arrow (ECU)

Rhett Foreman, Bartlesville (MACU)

Gavin Frakes, Norman North (New Mexico St.)

Javion Franklin, Broken Arrow (Evangel)

Gavin Freeman, Heritage Hall (OU)*

Luke Freeman, Victory Christian (Bucknell)

Trey Gibbs, Jenks (NEO)

Jace Gilbert, Marlow (Iowa St.)

Mason Gilkey, Pawhuska (OSU)

Tyler Girod, Tecumseh (NEO)

Corey Gordon, Putnam West (Baylor)

Stanley Gordon, Midwest City (NEO)

Gabe Grazier, Oologah (UCO)

Korbyn Green, Owasso (BYU)

Hayden Hack, Norman North (North Texas)*

Keaton Hahn, Yukon (Hendrix)

Caden Hall, Perry (OBU)

Jaden Hall, Balko-Forgan (Harding)

Rylan Hall-Norton, McLoud (Tabor)

Zak Hall, Bristow (SNU)

Aaron Hamilton, Wewoka (UCO)

Oscar Hammond, Collinsville (UCO)

Darius Hampton, Del City (NEO)

Denver Hanna, Deer Creek (Tulsa)*

Ben Harman, Cashion (UCO)

Joey Havir, Jenks (UCO)

Peyton Hawkes, Deer Creek (SWOSU)

Bolton Hawkins, Choctaw (ECU)

Marcellous Hawkins, Putnam City (Central Missouri)

Rejond Hayes, Moore (NEO)

Holt Heldebrand, Tulsa Holland Hall (DePauw)

Hunt Heldebrand, Tulsa Holland Hall (DePauw)

Lonato Henderson, Moore (NEO)

Carson Hendrix, Sperry (SNU)

Luke Hendrix, Washington (OBU)

Trenton Hickok, Noble (NWOSU)

Damon Hinchey, Norman North (NSU)

Riley Hoffman, Southmoore (SNU)

Ray Holman, Norman (ECU)

D’Eric Holmes, Putnam City (SWOSU)

Maurion Horn, Broken Arrow (Texas Tech)

Cannon Howard, Collinsville (NSU)

Dax Jaggers, Bethany (Ouachita Baptist)

Michael Jamerson, Owasso (SE Missouri St.)

Lamar James, Mangum (NEO)

Jackson Jennings, Tulsa Union (Ouachita Baptist)

Andon Jerrell, Pocola (Lyon)

Brayden Johnson, Ringling (OBU)

Jaleel Johnson, Putnam North (OSU)

Lane Johnson, Plainview (ECU)

Malachi Johnson, Weatherford (SWOSU)

Rylan Johnson, Tyrone (SNU)

Chris Jones, Shattuck (NEO)

Christian Jones, Inola (NEO)

DeAndre Jones, Guthrie (Southwestern College)

Glenny Jones, Jenks (NSU)

Jamarlin Jones, Classen SAS (ECU)

Jevion Jones, Deer Creek (ECU)

Justis Jones, Putnam City (Southwestern Univ.)

Kaden Jones, Chandler (ECU)

Nate Jones, Clinton (UCO)

Karston Keene, Mustang (SNU)

Jaden King, Tulsa Booker T. Washington (Houston Baptist)

Braden Kirkland, Shawnee (SEOSU)

Josh Koranda, Norman North (SW Baptist)

Xavin Lackey, Vian (NEO)

Dennis Lafferty, Norman (ECU)

Caden Lee, Antlers (Friends)

Magnus Lepak, Tulsa Holland Hall (Harding)

Aiden Lewis, Owasso (NWOSU)

Jack Long, Pawhuska (Tennessee Tech)

Trevor Lorenz, Noble (Air Force)

Tyler Lorenzen, Moore (NSU)

Viliami Makahununiu, Norman (OSU)*

Jocelyn Malaska, Bethany (Utah)

Julian Marroquin, Marlow (ECU)

Brayan Martinez, Durant (SEOSU)

Xavier Mason, Norman (NEO)

Collin Matteson, Oklahoma Christian School (Army)

Dazjuan Matthews, Putnam North (Emporia St.)

Carson May, Jones (Iowa)

Tylor McCarthey, Tuttle (UCO)

Chris McClellan, Owasso (Florida)

Cade McConnell, Choctaw (Minnesota)

Camden McCrary, Bixby (OBU)

James McGuire, Piedmont (NSU)

Ty McHenry, Sallisaw (NSU)

Boyce McIntosh, Community Christian (Drake)

Malik McMurtrey, Tahlequah (NSU)

Julius McVay, Broken Arrow (Bethel)

Eli McWilliams, Tahlequah (Tulsa)

Dawson Meadow, Piedmont (SEOSU)

Lane Meier, Yukon (Concordia)

Corey Metscher, Bethel (ECU)

Jay Mitchell, Tecumseh (NSU)

Reece Moffett, Putnam North (Emporia St.)

Luke Morrow, Norman (OBU)

Jalonie Moses, Norman North (SW Baptist)

Nick Nabavi, Cashion (OBU)

Robert Newberg III, Pioneer (SWOSU)

Jordan Nolin, Tulsa Holland Hall (Pitt. State)

Amaurion Norment, Putnam North (NEO)

Dean Odom, Poteau (NSU)

Skyleer Onebear, Muskogee (NEO)

Jacob Ostrowski, Chandler (OBU)

Jeffrey Paddyaker, Cache (Arkansas Tech)

Duncan Parham II, Norman North (Central Ark.)

Gavynn Parker, Hooker (OSU)*

Lane Parks, Yukon (Army)

Walker Peck, Norman North (UCO)

Ty Pennington, Sand Springs (Pitt. State)

Darrion Perry, Broken Arrow (UCO)

Noah Peters, Southmoore (OBU)

Scott Pfieffer, Edmond Santa Fe (Houston Baptist)

Will Pickard, Tulsa Kelley (Missouri Western)

Caden Pickens, Plainview (ECU)

JJ Pippen, Timberlake (NEO)

Jaeden Poahway, Lawton Eisenhower (ECU)

Arnold Portillo, Newcastle (Southwestern College)

Cale Prather, McAlester (OBU)

Braylin Presley, Bixby (OSU)

Jack Puckett, Bixby (UCO)

Greg Quintana, McAlester (OBU)

Jalen Reed, Ardmore (UCO)

Donovan Rieman, Enid (Kansas St.)

Lucas Roberson, Beggs (ECU)

Kendall Robertson, Madill (SNU)

Alton Robinson, Choctaw (Missouri S&T)

David Rowaiye, Southeast (New Mexico)

Jayden Rowe, Tulsa Union (OU)

Donovan Rowell, Norman North (Bethany College)

Isaiah Royal, Weatherford (SNU)

Stockton Ryan, Owasso Rejoice Christian (OBU)

Montre Samuels-Parker, Jenks (NEO)

Da’Monn Sanders, Tulsa Union (NSU)

Andrew Sawyer, Elmore City (OBU)

Dakaree Scott, Ardmore (SEOSU)

Kobe Scott, Washington (NEO)

Rope Scott, Washington (Midland)

Dylan Sebock, Midwest City (NSU)

Jacob Sexton, Deer Creek (OU)

Chris Shaputis, Guthrie (Southwestern Baptist)

Devin Shaw, Broken Arrow (Evangel)

Tabry Shettron, Edmond Santa Fe (OSU)

Talyn Shettron, Edmond Santa Fe (OSU)

Ryan Shields, Weatherford (SWOSU)

Avion Simon, McAlester (Henderson St.)

CJ Smith, Choctaw (Langston)

Gage Smith, Owasso (NEO)

Jayson Smith, Del City (NEO)

Junior Smith, Tulsa Union (UCO)

Matthew Smith, Choctaw (SEOSU)

Ricardo Smith, Elgin (SNU)

Ricky Smith Jr., Ardmore (SEOSU)

Loren Snead, Mangum (Panhandle St.)

Seth Spady, Hinton (ECU)

Robert Spears-Jennings, Broken Arrow (OU)

Cade Stacy, Jenks (NW Missouri)

Lane Steele, Washington (NSU)

Shemmei Stephens, Seminole (NSU)

Griffin Stieber, Broken Arrow (Mo. Southern)

Zac Stilwell, Yukon (UCO)

Brian Stocker, Del City (ECU)

Rashawn Stone, Southmoore (SNU)

Zack Stone, Norman (NWOSU)

Riley Tatum, Norman North (ECU)

Will Thomas, Tulsa Union (New Mexico St.)

Xzavier Thomas, Carl Albert (NEO)

Daylan Thompson, Elk City (SWOSU)

Colemon Thurber, Jenks (NEO)

Blake Todd, Muskogee (NSU)

Reece Trammell, Mustang (UCO)

CJ Underwood, Elgin (SNU)

Jacob Varnell, Guthrie (OSU)*

Logan Vernon, Lawton MacArthur (SWOSU)

Matthew Wade, Deer Creek (OSU)*

TreVaughn Walton, Lawton Eisenhower (SEOSU)

Omarion Warrior, Checotah (NSU)

Frederick Watson, Wagoner (NEO)

Sawyer Webb, Mangum (NEO)

Lesharo Wildcat, Pawhuska (Western Illinois)

Gentry Williams, Tulsa Booker T. Washington (OU)

Kevion Williams, Westmoore (UCO)

Lane Williams, Shawnee (New Mexico)

Kurtis Wilson, Okemah (UCO)

Kyle Wilson, Marlow (NSU)

Micah Wise, Lawton Eisenhower (SNU)

Max Wrather, Yukon (NSU)

Daviion Wyckoff, Luther (NEO)

Boys golf

Charlie Bentley, Deer Creek (Southwestern College)

Alex Bloxham, Broken Arrow (OCU)

Ryan Carlisle, Arapaho-Butler (Seminole St.)

Tyler Collier, Broken Arrow (Rogers St.)

Conner Compton, Bethany (Seminole St.)

Jack Hope, Deer Creek (Central Mo.)

Jake Hopper, Norman North (OU)

Traden Karch, Broken Arrow (Rogers St.)

Cole Luber, Mustang (Cameron)

Kenneth Lupp, Bristow (Seminole St.)

Sutton McMillan, Choctaw (SWOSU)

Carson Newton, Seminole (Seminole St.)

William Sides, Tulsa Cascia Hall (SMU)

Ben Stoller, Owasso (Kansas St.)

Brice Wolff, Stroud (Seminole St.)

Girls golf

Brooklyn Benn, OCS (Wichita St.)

Carrie Jean Bowers, Mustang (OCU)

Blaine Bruton, Norman North (OCU)

Olivia Coit, Edmond Memorial (Arkansas St.)

Aiden Coffelt, Edmond North (Newman)

Gracie Doke, Jenks (E. Florida State)

Alison Foley, Jenks (Redlands)

Alex Halverson, Yukon (Seminole St.)

Aubrey House, McAlester (OCU)

Grace Lynch, Mustang (Murray St. College)

Brianna Maddux, Owasso (Rogers St.)

Raychel Nelke, Pocola (OU)

Adrianna O’Daniel, Seminole (Seminole St.)

Jenni Roller, Regent Prep (Tulsa)

Skylar Smallwood, Henryetta (Seminole St.)

Rylie Spaulding, Wagoner (OBU)

Girls gymnastics

Brooklen Morgan, Norman North (Simpson)

Boys lacrosse

Gavin Bacher, Tulsa Holland Hall (Tampa)

Harrison Hays, Tulsa Cascia Hall (Rockhurst)

Caden Kesselring, Riverfield (Monmouth)

Max Mitcho, Jenks (Lindenwood)

Girls lacrosse

Kylie Coker, Jenks (Newberry)

Sylvana Mclure, Jenks, (Drury)

Haylie Porter, Jenks (Grove City)

Carly Walton, Jenks (Greensboro)

Emily Weins, Jenks (Drury)

Emma Whelan, Jenks (Ottawa)

Girls rowing

Willow Grimmett, Heritage Hall (Kansas)

Gracyn Rains, Pryor (Kansas)

Kaya Smith, Jenks (Tulsa)

Boys soccer

Caleb Abercrombie, Broken Arrow (NSU)

Ulisses Costieras, Broken Arrow (NSU)

Ethan Gordon, Tulsa Washington (DePaul)

Lucas Haivala, Deer Creek (SNU)

Chance Johnson, Mustang (SMU)

Jordan Reed, Broken Arrow (NSU)

Cameron Unruh, Newcastle (Southwestern College)

Girls soccer

Samantha Allen, Noble (OSU)

Averee Baker, Edmond Memorial (McNeese St.)

Jadyn Basler, Yukon (OBU)

Avery Bass, Broken Arrow (UCO)

Aubrey Bray, Piedmont (OC)

Ashley Brinkley, Yukon (OC)

Brianna Castleberry, Broken Arrow (UMKC)

Bailey Cox, Yukon (OC)

Serenity Crow, Piedmont (SNU)

Abbi Davis, Owasso (W. Kentucky)

Payton Donnell, Bixby (Southwestern Christian)

Jordan Fredeick, Bixby (Tulsa)

Kyleigh Fort, Yukon (USAO)

Liz Gets, Mustang (Huntingdon)

Jordan Griggs, Broken Arrow (OCU)

Hadley Horn, Norman North (Mo. Southern)

Avery Hudkins, Jenks (Tulsa)

Abbi Johnson, Deer Creek (SNU)

Delana King, Owasso (Rogers St.)

Olivia Kucharyski, Owasso (Rogers St.)

Alli Kunnanz, Piedmont (SNU)

Gracie Locke, Bixby (SNU)

Harley Louviere, Wagoner (NSU)

Makenzie Malham, Tulsa Union (Arkansas)

Amanda McCarthy, Broken Arrow (SWOSU)

Andra Mohler, Bixby (Kansas St.)

Marleigh Moss, Tulsa Washington (C. Arkansas)

Isabel Nicholas, Jenks (NSU)

Emma Reaves, Choctaw (Friends)

Madison Rhodes, Owasso (Rogers St.)

Olivia Riggs, Southmoore (Mo. Southern)

Jada Ryan, Norman North (Seminole St.)

Tatum Sanders, Tulsa Metro Christian (Tulsa)

Greer Snedden, Jenks (USAO)

Ashlyn Stigall, Deer Creek (Mo. Southern)

Abby Sonne, Norman North (Mo. Southern)

Jillian Strange, Wagoner (NSU)

Khaliah Thomas, Tulsa Washington (Seminole St.)

Chloi Thurman, Westmoore (OC)

Samantha Turner, Mustang (SNU)

Becca Tweedy, Norman North (UCO)

Presley Wackerly, Mustang (OC)

Emmy Wagner, Broken Arrow (SWOSU)

Softball

Kalie Amos, Westmoore (Lamar)

Kaydence Andrews, Washington (Cameron)

Rachel Arric, Pryor (NEO)

Madison Barnes, Edmond North (Rose St.)

Ashtyn Barrett, Moore (Rogers St.)

Taryn Batterton, Latta (Grand Canyon)

Christina Clark, Silo (SEOSU)

Triniti Cotanny, Latta (USAO)

Lauren Cottrell, Mustang (USAO)

Chloe Crawley, Kiowa (Grayson)

Rian Davis, Dewey (Neosho)

Lauren Day, Heritage Hall (Lyons College)

Jill Dickson, Edmond Memorial (OC)

Hayley Doss, Norman (SNU)

Kaleena Downing, Dewey (Fla. International)

Molly Emerson, Choctaw (SNU)

Jadyn Goucher, Binger-Oney (USAO)

Jayden Haney, North Rock Creek (EOSC)

Maylea Harrell, Bridge Creek (Crowley’s Ridge)

Stormy Haynes, Blanchard (MACU)

Gabby Higbee, Dewey (Tulsa)

Abby Hoover, Jenks (MACU)

Preslee Irwin, Choctaw (Hutchinson)

Hannah Keele, Mustang (SW Christian)

Kyleigh Lamont, Broken Arrow (Seminole St.)

Mandi Lenon, Edmond Memorial (Maryville St. Louis)

Tylie Ligons, Norman North (NOC)

Aynslee Linduff, Westmoore (Kansas)

Taryn Martin, Plainview (SNU)

Lexi McDonald, Silo (OSU)

Sidney McLaughlin, Stillwater (Missouri St.)

Skyla McPhillips, Harrah (SWOSU)

Shaylin Midgley, Silo (UCO)

Tori Miller, Harrah (Coastal Carolina)

Savanna Moll, Dewey (OK Wesleyan)

Reagan Moore, Blackwell (NSU)

Jess Moralez, Norman North (Southwestern Christian)

Rylie O’Steen, Moore (St. Charles Mo.)

Cassie Passwaters, Mustang (Wichita St.)

Isabela Portillo, Washington (NOC-Enid)

Analise Rayburn, Yukon (OCU)

Raegan Rector, Sand Springs (OK Wesleyan)

Sidney Redmon, Norman North (NOC)

Mattie Richardson, Washington (Murray St. College)

Kinlee Riley, Tuttle (UCO)

Rylee Ritchey, Yukon (NOC-Enid)

Shayne Roberts, Norman (Cowley)

Ashlyne Roblyer, Broken Arrow (NOC-Tonkawa)

Faith Russell, Jenks (Tulsa)

Jade Sanders, Latta (Rogers St.)

Courtnee Sensibaugh, Hartshorne (Ark. Monticello)

Dacia Sexton, Jenks (Hesston)

Baylea Smith, Noble (NSU)

Makenna Smith, Dewey (OK Wesleyan)

Saige Smith, Broken Arrow (Harding)

Danni Sottile, Elk City (NSU)

Gracie St. Hilaire, Moore (Central Ark.)

Makenzi Swick, Stillwater (Missouri St.)

Liz Taber, Bethany (Seminole St.)

Avery Tanner, Sand Springs (OK Wesleyan)

Morgan Thomas, Edmond North (Rose St.)

Emma Vickrey, Jenks (Tulsa)

Marlee Warden, Yukon (SNU)

Lily West, Choctaw (SFA)

Carlie Wilson, Pryor (SW Christian)

Boys swimming

Owen Flynn, Heritage Hall (Trinity)

Girls swimming

Dylan Beeson, Heritage Hall (Rollins)

Natalie Eaton, Jenks (Valparaiso)

Aidan Howze, Bartlesville (Kansas)

Ashley Leader, Newcastle (Drury)

Gracie Shapard, Heritage Hall (Rhodes)

Boys tennis

Cooper Knuteson, Tulsa Holland Hall (Franklin and Marshall)

Aiden Robinson, Tulsa Cascia Hall (OU)

Rohan Shrestha, Tulsa Holland Hall (Trinity University)

Harry Zeiders, Heritage Hall (Occidental)

Girls tennis

Layla Drotar, Tulsa Cascia Hall (Lafayette)

Kelsey Smith, Norman North (College of the Ozarks)

Volleyball

Carter Bohuslavicky, Mustang (Seminole St.)

Addison Bruce, Christian Heritage (John Brown)

Kathryn Christie, Edmond North (OC)

Katie Clark, Yukon (Catawba)

Sidney Collins, Bartlesville (OK Wesleyan)

Abby Conaway, Norman (SNU)

Annie Davis, Edmond Memorial (OC)

Joecy Hunt, Edmond Memorial (SNU)

Tierney Jackson, Tulsa Union (West Virginia)

Sarah Lindley, Norman North (Texas Women’s)

Riley Martin, Owasso (OBU)

Taylor Mattingly-Hardin, Norman (La. Tech)

Mac McGuire, Broken Arrow (Kent St.)

Casady McKinney, Mustang (MACU)

Lari Migliorino, Norman North (UCO)

Kelsey Moore, Rejoice Christian (John Brown)

Mia Otten, Bartlesville (Dayton)

Mia Sanchez, Edmond Memorial (Oklahoma Panhandle)

Devon Scott, Edmond Memorial (OK Wesleyan)

Sydney Thompson, Tulsa Washington (OU)

Cameron Turner, Deer Creek (SWOSU)

Hannah Warlick, Tulsa Victory Christian (Palm Beach St.)

Wrestling

Harley Andrews, Tuttle (Nebraska)

Zach Blankenship, Bixby (OSU)

Anthony Ferrari, Stillwater (OSU)

Christian Forbes, Broken Arrow (OU)

Jaxon Randall, Edmond North (UCO)

Kaden Smith, Bridge Creek (OU)

John Wiley, Mustang (OU)

Jordan Williams, Owasso (OSU)

*Will walk on

+Will run track

=Will play softball

Cameron Jourdan covers high school sports across the Oklahoma City metro and state. Have a story idea for Cameron? He can be reached at cjourdan@oklahoman.com or on Twitter at @Cam_Jourdan. Support Cameron’s work and that of other Oklahoman journalists by purchasing a digital subscription today at subscribe.oklahoman.com or by using the link at the top of this page.

This article originally appeared on Oklahoman: Where are Oklahoma high school athletes going to play in college? Here's the 2022 college signing list

AdChoices
AdChoices

More from The Oklahoman

image beaconimage beaconimage beacon