Käytät vanhentunutta selainta. Käytä tuettua versiota saadaksesi parhaan mahdollisen MSN-kokemuksen.

Näin edetään - Salibandyliigan puolivälierien ohjelma selvillä

Sport Content – logo Sport Content 3.3.2020 Sport Content
© Toimittanut Sport Content

Salibandyliigan puolivälieräparit valittiin tänä aamuna pudotuspelijoukkueiden kokoontumisessa Helsingissä, ja puolivälierien otteluohjelma on nyt valmis.

Puolivälierät käynnistyvät heti perjantaina, ja paikka välierissä aukeaa neljällä voitolla.

Classic - Happee

Pe 06.03.2020 18:30 Classic Happee Tampere Areena Tampere

Su 08.03.2020 18:30 Happee Classic Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä

Ti 10.03.2020 18:30 Classic Happee Tampere Areena Tampere

Pe 13.03.2020 18:30 Happee Classic Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä

Su 15.03.2020 18:30 Classic Happee Tampere Areena Tampere (tarvittaessa)

Ke 18.03.2020 18:30 Happee Classic Jyväskylän monitoimitalo Jyväskylä (tarvittaessa)

To 19.03.2020 18:30 Classic Happee Tampere Areena Tampere (tarvittaessa)

Oilers - Westend Indians

Pe 06.03.2020 18:30 Oilers Indians Tapiolan UH Espoo

Su 08.03.2020 18:00 Indians Oilers Otahallli Espoo

Ti 10.03.2020 18:30 Oilers Indians Tapiolan UH Espoo

Pe 13.03.2020 19:00 Indians Oilers Metro Areena Espoo

Su 15.03.2020 18:00 Oilers Indians Metro Areena Espoo (tarvittaessa)

Ke 18.03.2020 18:30 Indians Oilers Metro Areena Espoo (tarvittaessa)

Pe 20.03.2020 18:30 Oilers Indians Metro Areena Espoo (tarvittaessa)

EräViikingit - SPV

Pe 06.03.2020 18:30 EräViikingit SPV Energia Areena Vantaa

Su 08.03.2020 17:00 SPV EräViikingit Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki

Ti 10.03.2020 18:30 EräViikingit SPV Energia Areena Vantaa

Pe 13.03.2020 18:30 SPV EräViikingit Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki

Ma 16.03.2020 18:30 EräViikingit SPV Energia Areena Vantaa (tarvittaessa)

Ti 17.03.2020 18:30 SPV EräViikingit Seinäjoen Urheilutalo Seinäjoki (tarvittaessa)

To 19.03.2020 18:30 EräViikingit SPV Energia Areena Vantaa (tarvittaessa)

Nokian KrP - TPS

La 07.03.2020 17:00 Nokian KrP TPS Raholan lk Tampere

Ma 09.03.2020 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan ph Turku

Ke 11.03.2020 18:30 Nokian KrP TPS Raholan lk Tampere

Pe 13.03.2020 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan ph Turku

Su 15.03.2020 17:00 Nokian KrP TPS Raholan lk Tampere (tarvittaessa)

Ti 17.03.2020 18:30 TPS Nokian KrP Kupittaan ph Turku (tarvittaessa)

To 19.03.2020 18:30 Nokian KrP TPS Raholan lk Tampere (tarvittaessa)

Lähde: Salibandyliiton tiedote
Mainoksista
Mainoksista

LISÄÄ LÄHTEESTÄ

image beaconimage beaconimage beacon