Używasz starszej wersji przeglądarki. Aby w optymalny sposób korzystać z witryny MSN, używaj obsługiwanej wersji przeglądarki.

Nemezis wygrała 75. Derby na Służewcu

Logo PAPPAP 2019-07-07 PAP
Fergus Sweeney na koniu Nemiezis © Leszek Szymański Fergus Sweeney na koniu Nemiezis

Nemezis pod brytyjskim dżokejem Fergusem Seeneyem wygrała w niedzielę na służewieckim torze w Warszawie 75. wyścig Westminster Derby. Drugie miejsce zajął ogier Ophelia's Aidan (szwedzki dżokej Per-Anders Graber). Czas zwycięzcy 2.29,61.

Trzecie miejsce przypadło klaczy Pride of Nelson, na której jechał Czech Tomas Lukasek.

Kolejne miejsca na celowniku zajęły ogiery: Salasaman (dżokej Jaroslav Linek ze Słowacji), Makfire (Rosjanin Aleksander Rieznikow) oraz Noble Eagle (Włoch Antono Fresu).

Rywalizacja trzyletnich ogierów i klaczy odbyła się na dystansie 2400 metrów. W gonitwie startowało 16 koni (cztery klacze i 12 ogierów.

Powody do ogromnej radości miał Andrzej Walicki, bowiem dla niego było to 13. zwycięstwo w wyścigu Derby w czasie jego 50-letniej pracy trenerskiej.

Pierwszy sukces zanotował w 1971 roku, kiedy wygrała Daglezja.

Wyścig zostal opóźniony, ponieważ z dżokej Błażej Giedyk spadł przed jego rozpoczęciem z konia Neptune.(PAP)